yarışmalar       ödüller      

 

Tarih

Yarışmanın adı           

Açıklama

Yer

İşveren

Tasarım Grubu

Yardımcı Mimarlar

2011

Troya Müzesi Mimari Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması

Çanakkale

 

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

 

2011

Manisa Belediyesi Hizmet Binası Ve Çevresi Ulusal Mimari Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması / 4.Ödül

Manisa

Manisa Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

 

2011

Şişli Lisesi Ulusal Mimari Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması

İstanbul

Şişli Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

 

2011

Adana Çukurova İlçe Belediyesi Hizmet Binası Ve Kültür Merkezi Projesi

Ulusal Mimari Proje yarışması

Adana

Adana Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

 

2011

Antalya Kepez Belediyesi Sergi Ve Kongre Merkezi Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması

Antalya

Kepez Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

 

2011

 

 

 

Ytong Ulusal Mimari Tasarım Yarışması ; "Çatılar Ve Sürdürülebilirlik"

Ulusal Mimari Proje yarışması / 1.Ödül

Trabzon

Ytong A.Ş.

Ayhan Usta

 

 

2011

 

 

 

XII.Thyssen Krupp Elevator Mimarlık Ödülü

Uluslararası Mimari Proje yarışması

İstanbul

XII.Thyssen Krupp Elevator

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

2011

T.C. Hatay İl Genel Meclisi Ve İl Özel İdaresi Hizmet Binası

Ulusal Mimari Proje yarışması

Hatay

Hatay İl Özel İdaresi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

 

2010

 

 

Dışişleri Bakanlığı Yerleşkesi Mimari Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması / Mansiyon 

Ankara

Dışişleri Bakanlığı

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

 

2010

Çankaya Belediyesi Başkanlık Hizmet Binası, Sanat Merkezi ve Ulvi Cemal Erkin Konser Salonu Ulusal Mimari Proje Yarışması

 

Ulusal Mimari Proje yarışması

Ankara

Çankaya Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

2010

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binası Ulusal Mimari Proje Yarışması

 

Ulusal Mimari Proje yarışması/ Mansiyon 

Düzce

Düzce T.S.O.

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

2010

ODTÜ Öğrenci Merkezi Binası ve ODTÜ Meydanı Mimarı Proje Yarışması

 

Ulusal Mimari Proje yarışması

Anakara

O.D.T.Ü.

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

2010

İzmit Sahili Peyzaj ve Kentsel Tasarım Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması /Mansiyon 

İzmit

İzmit Büyükşehir Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

 

2010

Cebeli Seyir Tepesi Mimari Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması

Antalya

Gazipaşa Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

2010

Zonguldak Lavuar Koruma Planlama, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Düzenleme Projesi Yarışması

 

Ulusal Mimari Proje yarışması /Mansiyon 

Zonguldak

Zonguldak Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Opera Binası Mimari Proje Yarışması

 

İzmir

İzmir Büyükşehir Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

 

2010

Camii Mimarisi Üzerinde Fikir Proje Yarışması

 

 

Mimarlar Odası

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

 

2010

Yaya Üst Geçitleri Fikir Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması /Mansiyon 

İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

 

2009

Ordu Belediyesi Kıyı Düzenleme Projesi

Peyzaj

Ordu

Ordu Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

 

2009

Sinop Hamsilos-Akliman Bölgesinin Sosyal Kültürel Rekreasyon Amaçlı Kullanım için Konsept Mimari Proje

 

Peyzaj

Sinop

Özel Girişim

Ayhan Usta

Cenap Sancar

A.Kemal Şeremet

 

 

2009

Ordu Belediyesi Kapalı Otopark Halk Pazarı ve Çok Amaçlı Salon Projesi

Otopark

Ordu

Ordu Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

2009

Denizli Hükümet Konağı Mimari Projesi ve Yakın Çevresi Kentsel Tasarım Projesi Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması

Denizli

Denizli Valiliği

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

2009

İstanbul Kayabaşı Bölgesi için Konut Tasarımı Mimari Fikir Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması /Satınalma  

İstanbul

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

2009

Denizli Belediyesi Hizmet Binası ve Çevresi Mimari Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması /Satınalma 

Denizli

Denizli Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

2008

Trabzon Tenis Kulübü Projesi

Trabzon Teniz Kulübü

Trabzon

Trabzon Teniz Kulübü

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

2008

İstanbul –Küçükçekmece İlçe / Kartaltepe Mahallesi Konsept Kentsel Tasarım Projesi

 

Kentsel Tasarım

İstanbul

Küçükçekmece Belediyesi (BİMTAŞ)

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

2008

Bitlis Merkez Hükümet Konağı Mimari Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması

Bitlis

Bayındırlık Ve İskan Bakanlığı, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

Güneş Erden

 

 

2008

Danıştay Bakanlığı Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması/ Mansiyon 

Anakara

Danıştay Başkanlığı

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

 

2008

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Beyoğlu Sahnesi Mimari Proje Yarışması

 

Ulusal Mimari Proje yarışması

İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

2008

Kayseri İç Kalesi’nin Konularak Kültür ve Sanat Ortamına Dönüştürülmesi için iki Kademeli Ulusal M,imarlık Yarışması

 

Ulusal Mimari Proje yarışması/ 3. ödül

Kayseri

Kayseri Büyükşehir Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

Güneş Erden (II. Kademe)

2008

Adana Büyükşehir Belediyesi Ziyapaşa Mahallesi-Mimar Sinan Parkı Kesimi Kentsel Tasarım Ulusal Proje Yarışması

 

Ulusal Mimari Proje yarışması /Mansiyon  

Adana

Adana Büyükşehir Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

 

Dışişleri Bakanlığı Kongre Merkezi Binası Mimari Proje Yarışması

 

Ulusal Mimari Proje yarışması

Anakara

Dışişleri Bakanlığı

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

2007

Başakşehir Kent Merkezi İl Kademeli-Ulusal Kentsel Tasarım Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması 1. Ödül 

Antalya

Antalya Büyükşehir Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

Güneş Erden

Sıddık Güvendi

Kadir Uyanık

Atakan Palaşoğlu

Abdullah….

Melike Okutan

Tunahan Koç

Çetin Ayık

 

2007

Antalya Büyükşehir Belediyesi Konyaaltı Doğa Ve Kültür Parkı Alanı Mimari ve Çevre Düzenleme Proje Yarışması

 

Ulusal Mimari Proje yarışması

Antalya

Antalya Büyükşehir Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

 

2007

Ordu Belediyesi İlk Adım Anıtı Çevre Düzenleme Projesi Yarışması

 

Meydan Düzenleme

Ordu

Ordu Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

2007

Eskişehir Ticaret Odası Hizmet Binası-Fuar Sergi ve Kongre Merkezi, Sosyal Tesisleri Ulusal Mimari Proje Yarışması

 

Ulusal Mimari Proje yarışması

Eskişehir

Eskişehir T.S.O

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

2007

İpekyolu Üniversitesi Trabzon Yerleşkesi Kampusu Master Plan Çalışması

Ulusal Mimari Proje yarışması /4. ödül 

Trabzon

İpekyolu Üniversitesi Vakfı

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

Sıddık Güvendi

Kadir Uyanık

Atakan Palaşoğlu

Abdullah Çıkrıkcı

Melike Okutan

Tunahan Koç

Çetin Ayık

 

2007

TC Berlin Büyükelçiliği Kançılarya Binası Uluslar arası Mimari Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması

Berlin

Dışişleri Bakanlığı Berlin Büyükelçiliği

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

Sıddık Güvendi

Kadir Uyanık

Atakan Palaşoğlu

Abdullah Çıkrıkcı

Melike Okutan

Tunahan Koç

Çetin Ayık

 

2007

Dicle Vadisi Peyzaj Planlama Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması /Satınalma 

Diyarbakır

Diyarbakır Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

Sıddık Güvendi

Kadir Uyanık

Atakan Palaşoğlu

Abdullah Çıkrıkcı

Melike Okutan

Tunahan Koç

Çetin Ayık

 

2007

Maltepe Bölge Parkı Fikir Projesi Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması /Satınalma  

İstanbul

İstanbul Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

Sıddık Güvendi

Kadir Uyanık

Atakan Palaşoğlu

Abdullah Çıkrıkcı

Melike Okutan

Tunahan Koç

Çetin Ayık

 

2006

Trabzon Eski Tekel Binası Yeniden Canlandırma Mimari Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması/ 2. ödül 

Trabzon

Trabzon Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

Sıddık Güvendi

Kadir Uyanık

Atakan Palaşoğlu

Abdullah Çıkrıkcı

Melike Okutan

Tunahan Koç

Çetin Ayık

 

2006

Balıkesir Çamlık Kentsel ve Mimari Tararım Ulusal Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması/Mansiyon 

Balıkesir

Balıkesir Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

Sıddık Güvendi

Kadir Uyanık

Osman Arıcılar

 

2006

Kahramanmaraş Belediyesi Başkanlığı Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması /Mansiyon  

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

Güneş Erden

Sıddık Güvendi

Kadir Uyanık

Atakan Palaşoğlu

Abdullah Çıkrıkcı

Melike Okutan

Tunahan Koç

Çetin Ayık

 

2006

Ünye Belediyesi Kentsel Meydanı-Yunus Emre Parkı Kentsel Tasarım Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması /Mansiyon 

Ünye

Ünye Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

Necmeddin Selimoğlu

Mahmut Kadıoğlu

 

 

2006

İstanbul “Beylikdüzü Cumhuriyet Caddesi ve Yakın Çevresi Kentsel Tasarım Projesi” Yarışması

 

Ulusal Mimari Proje yarışması 3. ödül 

(yarışma dışı)

İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

Tunahan Koç

Kadir Uyanık

Osman Arıcılar

 

 

2006

Manisa Belediyesi Hizmet Binası Ticaret Merkezi ve Kentsel Mekan Düzenleme Yarışma Projesi

 

Ulusal Mimari Proje yarışması

Manisa

Manisa Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

2006

Burdur Şehirlerarası Otobüs Terminal Kopleksi Kentsel Tararım ve Mimari Proje Yarışması

 

Ulusal Mimari Proje yarışması /Mansiyon 

Burdur

Burdur Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

2005

Bursa, Kızyakup Kent Parkı Kentsel Tarsım ve Mimari Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması

Bursa

Bursa, Osmangazi Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

Sıddık Güvendi

Çetin Ayık

 

2005

İstanbul Deniz Müzesi Ulusal Mimari Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması

İstanbul

TC Deniz Kuvvetleri Komutanlığı

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

Necmeddin Selimoğlu

Şükrü Henden

2005

Türkiye Cumhuriyet Merkezi Bankası Bursa Şubesi ve Lojman Binası Proje Yarışması

 

Ulusal Mimari Proje yarışması /Mansiyon 

Bursa

Merkez Bankası

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

Şükrü Henden

Necmeddin Selimoğlu

 

2005

Karabük Belediyesi Hizmet Binası Ulusal Mimari Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması

İstanbul

Karabük Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

Şükrü Henden

2005

İstanbul Pendik Belediyesi Hizmet Binası Ulusal Mimari Proje Yarışması

 

Ulusal Mimari Proje yarışması/ Satınalma 

İstanbul

Karabük Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

 

Şükrü Henden

2005

Sivas Fuar-Kongre ve Kültür Merkezi Mimari Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması 1. Ödül 

Sivas

Sivas Bayındırlık Müdürlüğü

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

Şükrü Henden

2005

Diyarbakır Yenişehir Hizmet Binası Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması

Diyarbakır

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

 

2004

UIA 2005 İstanbul Kongre Vadisi Tasarım Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması

Mimarlar Odası

Mimarlar Odası

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

 

2004

Anayasa Mahkemesi Binası Mimari Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması /3. Ödül 

 

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü

 

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

Şükrü Henden

2004

Atina Hellenikon Metropolitan Area Dönüşümü Yarışması

Uluslararası Yarışma

Atina

 

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

A.Kemal Şeremet

Hüseyin Tok

Güneş Erden

2004

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası Ulusal Mimari Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması

Eskişehir

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

 

 

2004

Pananos Plajı Kentsel Tarsım ve Peyzaj Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması

Selçuk Belediyesi

Selçuk Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

 

A.Kemal Şeremet

Hüseyin Tok

Güneş Erden

 

2003

Türkiye Noterler Birliği Merkez Binası ve Kültüre- Sosyal Tesisleri Mimari Proje Yarışması

 

Ulusal Mimari Proje yarışması 3. Ödül 

Türk Noter Birliği

Türk Noter Birliği

Ayhan Usta

Gülay Usta

 

A.Kemal Şeremet

Hüseyin Tok

Güneş Erden

Necmeddin Selimoğlu

Özgür M.Balcı

2003

ODTU Kuzey Kıbrıs Kampusu-Kampus Yönetim Binası, Kütüphane, Bilgi İşlem Merkezi proje Yarışması

 

Ulusal Mimari Proje yarışması Mansiyon 

O.D.T.Ü.

O.D.T.Ü.

Ayhan Usta

Gülay Usta

Zafer Ertürk

 

A.Kemal Şeremet

Hüseyin Tok

Güneş Erden

Özgür M.Balcı

Necmeddin Selimoğlu

2002

Antalya Altın Portakal Film Müzesi Mimari Proje Yarışması

 

Ulusal Mimari Proje yarışması

Antalya

Antalya Büyükşehir Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

 

A.Kemal Şeremet

Hüseyin Tok

 

2002

Doğu Kent Kentsel Mekanlar Ve Cepheler Yarışma Projesi

 

Ulusal Mimari Proje yarışması

Ankara

Ankara Büyükşehir Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

A.Kemal Şeremet

A.Kemal Şeremet

Hüseyin Tok

Güneş Erden

2001

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası Mimari Proje Yarışması

 

Ulusal Mimari Proje yarışması Mansiyon 

İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Ayhan Usta

Gülay Usta

Ayhan Karadayı

Macit Okman

Cem Katkat

2001

T.C Çevre Bakanlığı Mimari Proje Yarışması

Ulusal Mimari Proje yarışması 1. Ödül 

 

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü

Ayhan Usta

Gülay Usta

Ayhan Karadayı

Özge Cordan

Macit Okman

Cem Katkat